Nárcizmus
Egy mérsékelt nárcizmus mindenkiben megvan. A személyiség fejlődés egy fontos pontja is az, amikor az önbizalom kialakul és különlegesnek, értékesnek érezzük magunkat a környezetünk tükrében. Ez arra sarkall minket, hogy könnyebben vállaljunk kockázatot és ugorjunk bele a nagyobb feladatokba. Egy csoportot is eredményesen és harmonikusan és csak az tud vezetni, aki tisztában van az értékeivel.
Van azonban egy másik oldala is a nárcizmusnak, a nem túl napos oldal.
Egy nagyon sötét világ, ahol rendszeresen bántalmaztak, megalázták egy kisgyereket, elfordultak és megvonták tőle a szeretet. Állandó versenyre kényszerítették másokkal, lebecsülték eredményeit és folyamatosan bizonyítania kellett az apró elismerés morzsákért.
Mérhetetlen düh és harag keletkezett benne, amit nem tud magából kivetni, annyira hozzá nőtt, hogy nem is tudja, hogyan lehet nélküle élni.
De olyan mélyen van elásva, hogy nem is sejti, hogy ez az örök társa.
Van, aki a zárkózottságba menekül előle, saját gondolatainak világába zárkózik be és onnan manipulálja környezetét, hogy némi figyelmet kicsikarjon.
Az ilyen típus csendes, visszahúzódó, beletörődik a tehetetlenségbe és elhiszi magáról, hogy nem képes irányítani. Az áldozatiság kényelmébe helyezkedik bele egy életre.
A másik típus pedig nyíltan erőszakolja ki a figyelmet és rajongást másoktól. Agresszív, fenyegető és nyíltan nyomja el a vele kapcsolatban álló személyeket, kritikáival és beszólásaival megalázza a többieket vagy akár tettlegességgel is fitogtatatja az erejét, környezetétől minden esetben elvárja, hogy körül rajongja.
Mindkettőnél egy a közös nem látják magukat reálisan, a rejtett nárcisztikus teljesen lealacsonyítja magát és nem ismeri fel szerethető aspektusaikat. Gyakran fel is teszi a kérdést a párjának, de miért engem szeretsz? Ha kedves vagy vele, nem érti, összezavarodik és erőszaknak is veheti tőled a gesztusaidat.
A nyílt nárcisztikus pedig egy felfújt személyiségképpel küszködik, egy grandiózus én kialakítása okozza szenvedéseit, aminek aztán soha nem tud megfelelni, mivel teljesen irreálisak az elvárások magával szemben, ezért állandó csalódás éri őt, szorongás, maximalizmus és arrogancia jellemző rá.
Bármelyik típussal is találkozol, nem egy kellemes élmény, rendkívül sötét, manipulatív világuk könnyen be tud kebelezni és csak azt érzed valami nincs rendben, nem tudsz koncentrálni, elszívja az életerődet a vele való kapcsolat, a munkában visszafog és leállítja az áramlást minden téren az életedben. Míg a kezdetben kedves, odafigyel rád és érdekled őt, később a rajongása elmúlik és csak ő lesz a fontos az egész kapcsolatban. Minden csak róla szólhat és az ő nagyszerűségéről. Ha nem rajongsz érte, azt ellenállásként éli meg.
Egy nárcisztikus kapcsolatban mindkét fél szenved, a nárcisztikus és vele kapcsolatban álló elnyomott áldozat is.
A nárcizmus azonban korunk egyik nagy problémája és a szőnyeg alá söpörni annyival, hogy kerüld a nárcisztikusokat nem megoldás, ugyanis napjainkra nyakig benne ülünk a nárcizmus témájában.
A legtöbb ember rengeteg megalázást szenvedett el gyerekkorában (elég csak az igazságtalan oktatási rendszerre gondolni) a technológia trendjei pedig kiváló eszközök a nárcizmus kiélésére.
Ne fújjuk tovább a lufit, az illúziók léggömbjét!
Érdemes reálisan magunkba nézni és tisztázni hol tartunk az önbecsülésben, a tagadás mindig távolabb visz céljainktól!
Nézzünk őszintén önmagunkba és szeressünk magunkat annyira, hogy legalább magunknak elmondjuk az igazat.
Ha ki szeretnél lépni a nárcizmus sötét világából, vagy ha egy nárcisztikussal való elnyomó kapcsolattól szenvedsz, akkor várlak téged szeretettel az egyéni kezelésre, ahol ránézünk hol és miért működteted, az önbántalmazást hogyan tudod abbahagyni, visszanyerni önbecsülésedet és kialakítani a más irányba mutató viselkedésmintákat.
Ha te is szeretnél kilépni az ördögi körből, most itt a lehetőséged rá!
Bejelentkezés:
https://charismacentrum.hu/egyeni-energetikai-masszazs-idopontfoglalo-kartya/
Hozzászólások
Nárcizmus — Nincs hozzászólás
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>