Mi van a szörnyeteg fejében?
A mentális betegségek, zavarok hátterében nagyon gyakran egy igen erős elnyomás lapul. A mentálisan labilis ember valamilyen erős elnyomásnak volt kitéve hosszú ideig, ahol megkérdőjelezték identitását, gondolatait, érzelmeit rákényszerítve ezzel, hogy egy másik személyiséget hozzon létre önmagában, amivel környezete számára kevesebb kényelmetlenséget okoz.
Míg a személyiségzavaros ember környezete jól van, ő maga a kitalált identitás börtönébe bezárva szenved és akárhányszor próbál onnan kitörni, a félelem maga alá gyűri. Talán már nem emlékszik a szégyenre, megalázásra, a rengeteg gúnyolásra, mások gonosz nevetésére elzárta egy gondos helyre magában, hogy soha többet nem kelljen tudnia róla, de a nyomasztó érzések sötét árnyként kísértik, és a külvilágban szembe is találkozik velük.
Egy idő után elhiszi, hogy tényleg vele volt a probléma mikor elkezdődött a kálváriája s a szörnyeteg a fejében újra és újra bekopogtat nála. Próbálkozása egy normális életre csak fokozza őrülten kínzó gondolatait, hiszen többé nem lehet normális, bemocskolták ártatlanságát, számára nincs visszaút. Az alkohol, drogok vigasza kis időre elhalkíthatja a benne élő fájdalmat, de egy idő után egyre több kell belőlük a lelki tompultság eléréséhez, ahol nem érinti őt már meg semmi, ezzel együtt viszont a perifériára kényszerül, ahol az ördögi köre kezdődik előröl.
Mi segíthet egy elveszett léleknek a gyógyulásban? Csak az igazság! Hiszen ez az, amitől megfosztották őt! A miértektől! Honnan is indul ki egy elnyomás? Mi van a szörnyeteg fejében? Holnap kiderül!
Ha tetszett az írás, kérlek oszd meg, hogy máshoz is eljuthasson!
Ugorj az Örömbe! Facebook oldala: www.facebook.com/ugorjazorombe
Csatlakozz a Facebook csoporthoz is: https://www.facebook.com/groups/351025945269275/?source_id=333299073711640
Instagram oldal: https://www.instagram.com/ugorjazorombe/
Hozzászólások
Mi van a szörnyeteg fejében? — Nincs hozzászólás
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>